Spolupráca s FakeFolk na Miss Horehronie 2017

Spolupráca s FakeFolk na Miss Horehronie 2017

Priznám sa, že nie som ktovieaký obľúbenec folklóru. Ale to nie preto, žeby sa mi nepáčil, ale skôr to pramení z nevedomosti a nedostatku času pátrania v našej histórii. Často sa na seba preto hnevám a dávam si stále predsavzatia, venovať viac času naším ľudovým tradíciám. 🙂

Práve preto mi ako blesk z jasného neba vošla do cesty skvelá slovenská značka FakeFolk. Je to niečo úžasné! Nádherné šaty a sukne s ručnými výšivkami ľudových vzorov a ornamentov Vás chytia okamžite za srdce. Je vidieť, že ich práca je robená s láskou, čistým srdcom a dobrým úmyslom priblížiť ľuďom čaro našej ľudovej tvorby.
FakeFolk ma oslovili k spolupráci, ktorá mala byť prezentovaná na nádhernom podujatí Miss Horehronie 2017, a to 3.11.2017.v Aréne Brezno. Spojenie folkóru s modernými prvkami za účastí slovenských tvorcov a krásnych finalistiek bolo pre mňa veľkou skúsenosťou a šancou ukázať čo viem. 🙂

Ich kolekcia Nevesta Hôľ bola doplnená o Tanečnice z mojej dielne. Nádherné šaty s ručnou výšivkou si priam žiadali doplnky, ktoré by ich ešte viac rozžiarili a zároveň podčiarkli ich originalitu. Spolu s Miškou Giertlovou sme navrhli kolekciu melírovaných Tanečníc ladiacich k výšivkám na šatách. Snažila som sa o to, aby náušnice boli viditeľné a aby zaujali rovnako ako samotné šaty. Práca na týchto tanečniciach bola pre mňa veľkou radosťou a prekvapením, že oslovili aj mnohé moje zákazníčky.
Som veľmi vďačná skvelým ľuďom z FakeFolk a celému tímu z Miss Horehronie za možnosť ukázať moju prácu a predstaviť Tanečnice aj v inom svetle, v tom svetle „Miss“ :).

Spolupráca s FakeFolk neskončila a pripravujeme pre vás spoločne niečo tradično nové!

Vaša Dominika

http://www.fakefolk.sk/
https://www.misshorehronie.sk/galavecer-miss-horehronie2017/

 

Related Posts