Ako vznikli prvé Tanečnice?

Ako vznikli prvé Tanečnice?

Výroba náušníc bola súčasťou môjho života už niekoľko rokov. Tvorila som podľa seba, ale aj podľa požiadaviek mojich zákazníkov. A takto nejako vznikli aj moje prvé Tanečnice.

Zákazníčka Andrea chcela náušnice k jej outfitu. Keďže bola pozvaná na svadbu, veľmi ma  zaujímalo, čo bude mať oblečené, aby jej nové náušnice ladili s jej svadobným oblečením. Bola to krásna modrá sukňa voľného a vzdušného strihu, priliehavý biely top s lodičkovým výstrihom a jemné ružovo-zlaté sandáliky.

Hneď mi vzkrsla myšlienka vytvoriť ju! Postavu, tanečnicu s voľnou sukňou, rukami v baletnej póze a zopnutými vlasmi. Sukňa vznikla zo strapcov, ruky zo šnúrok a hlava z obšitých kamienkov. Trvalo mi 6 hodín, kým som ich vytvorila. Výroba uhladených strapcov, farbenie kamienkov, šitie, ale aj samotné zladenie farieb mi dalo poriadne zabrať. A naozaj to stálo za tie hodiny práce. S výsledkom som bola spokojná nielen ja ale aj Andrea.

To ma povzbudilo k tomu, aby som v tejto tématike výroby náušníc pokračovala ďalej. Sukničky (strapce) rástli alebo sa skracovali, rozširovali alebo sa zužovali podľa želania každej jednej z Vás. V niektorých prípadoch dokonca podľa želania mužov, ktorí chceli Tanečnicami potešiť svoje partnerky, frajerky či manželky. Prišívanie korálikov musí byť zakaždým veľmi precízne a hlavne oku lahodiace. A najradšej mám tu poslednú, “šperkovaciu“ fázu, kedy pridávam rôzne kamienky a prívesky na sukničku, aby boli Tanečnice veselé a štýlové zároveň. Ich originalitu vidieť v každom kúsku, keďže ani jeden pár náušníc nie je na 100% rovnaký!

 

Related Posts