Príbeh o tom, ako som začala tvoriť

Príbeh o tom, ako som začala tvoriť

Som šťastný človek, lebo okrem lásky a pohody dostávam veľa motivácie a podpory od mojej rodiny a priateľov.

Všetko sa to začalo počas strednej školy za spoločnosti klieštikov a drôtikov, ktoré som “nechtiac“ našla v tatovej zázračnej skrini plnej všakovakých materiálov a ručného náradia. Tak vznikli moje prvotiny – náušnice, ktoré pozostávali z drôtu a obyčajnej korálky.

Postupne som si prechádzala rôznymi tvorivými technikami. Ani štúdium na vysokej škole v odbore anglistika- amerikanistika, či moje pracovné pôsobenie v školstve ako učiteľka, mi moje tvorivé myslenie nezastavilo.
Práve naopak, všetok môj voľný čas som venovala kreatívnym činnostiam, pretože to bola pre mňa tá najpríjemňejšia forma relaxu. Fakt, že bol o moju tvorbu zväčšujúci sa záujem ma posúval ďalej.

To všetko si však začalo vyžadovať kvalitnejší materiál a náradie. No a nakoniec to v mojom byte začalo vyzerať ako v nejakej malej dielničke 🙂 Každá príprava na jarmok alebo workshop bola náročná, ale verím, že rokmi aj viac v detailoch prepracovanejšia.

Pokračovala som aj v období tehotenstva a aj po narodení našej dcérky Daniely. Okruh zákazníkov sa pomaly rozširoval, a tak v roku 2014 vznikol eshop Šperkárik. Počas dvoch rokov výroby náušníc, náhrdelníkov a náramkov, som sa zoznamovala aj so samotným chodom eshopu. Na začiatku roka 2017 prišiel čas, aby som začala pôsobiť pod svojím vlastným menom Dominika Gulden, a takto by som Vám rada prezentovala moju tvorbu aj naďalej.

Výroba mojich šperkov je jedinečná hlavne v tom, že je to ručná práca a každý výrobok je vyrobený iba mnou a nikdy nie je identický s tým nasledujúcim. Jedinečnosť je jednou z vlastností šperkov, ktoré denne vyrábam. Každý prišitý korálik si užívam a do mojich výtvorov vkladám veľa lásky a rozmanitosti.

Related Posts