Ivana Konečná Stanclová: Náušnice sa aj dedia a pripomínajú nám časy minulé…

Ivana Konečná Stanclová: Náušnice sa aj dedia a pripomínajú nám časy minulé…


Ivana Konečná Stanclová
– vyštudovaná učiteľka, milovníčka šiat a veselých farieb, začala blogovať  pred pár rokmi, keď hľadala odreagovanie na materskej dovolenke. Jej  instagram je dnes jedným z najfarebnejších, ktoré sa venujú móde na Slovensku a chodia k nej čerpať inšpirácie mnohé ženy či dievčatá. Extravagancia jej nie je cudzia, no aj pri kombinácii viacerých výrazných farieb či štýlov, má jej outfit zakaždým neopakovateľný šmrnc. Teším sa, že súčasťou nápaditých kreácií sú neraz aj moje náušnice.

 

 

Ivka, vieš si spomenúť na svoje úplne prvé náušnice?

Spomínam si aj na svoje úplne prvé – boli to tie klasické zlaté náušničky – šošovičky sa im hovorilo a v mojich rokoch mládi to bol asi jediný druh bežne dostupných náušníc. Ale spomínam si skôr na také, po ktorých moje srdce zaplesalo a viem, že mi ich babka schovávala v sekretári, ale už si nespomínam prečo :)).

Aký druh šperkov nosíš najčastejšie – prstene, náušnice alebo náramky?

Najčastejšie nosievam náušnice, nie som veľmi ten bohémsky typ, ktorý má rád všetkého veľa. Celoročne nosím také malé „ďobky“ v jednom uchu a v druhom nič, ale akonáhle sa začne „zjarnievať“ a „zletnievať“, tak siaham po veľkých krásnych náušniciach slovenskej výroby.

Vyberáš si šperky podľa aktuálnej módy, alebo skôr pocitovo podľa toho, čo sa ti aktuálne najviac páči?

Nejaké trendy má v náušniciach nezaujímajú, vlastne ani netuším, či nejaké sú. Musia ma zaujať, mám rada farebné –  oku lahodiace šperky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ivana Konečná Stanclová (@stanclova.ivana),

Skúšala si si niekedy nejaké šperky aj sama vyrobiť?

Toto prenechám skúseným odborníčkam ako si ty Dominika, moje zručnosti sú niekde inde – napríklad ostrihať, alebo nalíčiť, ale vytvoriť náušnice asi nie.:)

Máš nejaký šperk, ktorý nosíš každý deň? Aký a prečo?

Iba obrúčku a snubný prsteň nosím každý deň, inak som „čistá“:).

Dopraješ si niekedy šperky aj ty sama, alebo to nechávaš na manžela?
Výhradne si ich kupujem iba sama, manžel okrem snubného prsteňa mi žiadny šperk nikdy nepriniesol a keby mi aj priniesol, pochybujem, že by sa mi trafil do vkusu.

Aký šperk si dostala ako posledný?
Posledný pár náušníc som dostala v lete. Minulé leto bolo naozaj plodné na náušnice. A vlastne teraz sa mi marí, že úplne posledné boli na jeseň. 🙂

Je podľa teba šperk vhodný darček?

Jednoznačne áno!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ivana Konečná Stanclová (@stanclova.ivana),

Dajú sa podľa teba nosiť výraznejšie šperky celoročne, alebo sú vhodnejšie skôr na leto, keď ich nezakrývajú rôzne vrstvy oblečenia?

Pokojne sa dajú nosiť celoročne, ja som však práve ten typ, čo ich nosí na jar a v lete, prípadne ešte na jeseň, ale v zime by mi prekážali s čapicou.

Majú pre teba šperky aj hlbší význam, vnímaš ich symboliku, spomienku alebo je to pre teba iba ozdoba, ktorá ti rozžiari deň?

Samozrejme, že v nich je ukryte aj niečo viac. Napríklad, keď si mi poslala dvojo náušníc pred našou svadobnou cestou s krásnym prianím, ja som sa regulérne rozplakala a presne viem, o ktoré náušnice išlo. A to ich mám doma naozaj slušnú zbierku. Náušnice sa aj dedia a pripomínajú nám časy minulé a spomienky na niekoho. Ja som také síce nezdedila, ale viem, že moja dcéra Zaira si už brúsi zúbky na celu moju zbierku.:)

 

Pozrite si viac fotiek Ivanky a mojich náušníc v galérii.

(zdroj: Instagram I.K.S.)

Related Posts