Diana Hágerová: Všetky šperky, ktoré som kedy dostala, mám odložené…

Diana Hágerová: Všetky šperky, ktoré som kedy dostala, mám odložené…

Diana Hágerová – je úspešná slovenská redaktorka a moderátorka pôsobiaca v rádiu aj televízii, ktorá sa venuje okrem iného aj modelingu. S kamarátkou spustili podcastový projekt Mamy s vami, v ktorom rozoberajú  predovšetkým témy súvisiace s rodičovstvom, ale nezabúdajú aj na tých, ktorí vlastné deti ešte nemajú. Vypočuť si v nich môžete zaujímavé tipy na seriály či starostlivosť o vašu pleť. Pozrite si jej instagram, ktorý vám istotne vyčarí úsmev na tvári…  

 

Dianka, pamätáš si na úplne prvý šperk, ktorý si dostala od  Romana?

Áno, ako prvý som dostala set náušníc a retiazky na krk s príveskom. Úplne ma to vtedy ohromilo, lebo sme spolu boli relatívne krátko, o šperkoch sme sa nikdy nerozprávali a Roman predsa trafil absolútne to, čo sa mi páčilo.

Vieš si spomenúť aj na svoje prvé náušnice z detstva? 

Prvé náušničky sú pre mňa milá a krásna spomienka. Tie svoje mám stále odložené a myslím, že nie som sama 😊. Sú to klasické zlaté visiace náušničky, taký ten typ čo nikdy nevyjde z módy.

Vyberáš si šperky podľa aktuálnej módy alebo skôr pocitovo podľa toho, čo sa ti páči?

Som vo všetkom veľmi pocitová, to sa týka samozrejme aj šperkov. Nebudem teraz tvrdiť, že som na sebe nemala nikdy nič z aktuálnych trendov, veď predsa občas sa tie trendy zhodujú s tým, čo sa mi páči. Ale vždy dávam skôr na svoj pocit, takže ak sa mi niečo skutočne nepáči, môže to byť aj najväčší trend desaťročia, no ja si ho na seba nedám.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Diana Hágerová (@dihager),


Skúšala si si niekedy nejaké šperky aj sama vyrobiť? Rátajú sa aj náramky priateľstva 🙂

Jasné! Keď som bola mladšia, náramky z korálok či klasické pletené museli byť. Robili sme ich s kamoškami, a potom sme si ich vymieňali.  Myslím, že som dokonca vyrobila nejaký náhrdelník s príveskom pre moju maminku. A veľmi ma tešilo, keď si ho vzala. Ale objektívne musím priznať, že som na túto „vlastnú tvorbu“ nebola nikdy veľmi šikovná, takže maminka ďakujem ešte raz, že si sa nehanbila a hrdo šperk nosila.

Ktorý šperk nosíš každý deň a prečo?

Aktuálne retiazku, ktorú som už spomínala v prvej odpovedi. Nosím ju rada preto, že je od Romana a zároveň sa mi stále veľmi páči. Asi pred 3-4 rokmi som myslela, že som ju stratila pri jednom fotení. Bolo mi z toho do plaču a ani som to Romanovi nechcela povedať. Vlastne som mu to nepovedala asi pol roka. A teraz prichádza tá sranda… Keď som sa konečne odhodlala a povedala mu to, retiazku som deň nato našla 😊. A pekne ju zase nosím.

A teda ešte úplne aktuálne posledných pár mesiacov nosím zásnubný prsteň. A nedávam ho takmer nikdy dolu, hoci som prstene nikdy nenosila. Tak som si naň od prvého momentu zvykla, že ho nechcem dať nikdy dolu.

Dostala si niekedy šperk, ktorý sa ti nepáčil?

Nie to sa mi nestalo, vysvetlím prečo. Veci v našich životoch sa rýchlo menia. Raz máme chuť celý deň tancovať a máme energie na rozdávanie, inokedy nevieme vstať z postele. Jeden deň varíte doma, iný nato nemáte ani pomyslenie. Dnes máte chuť obliecť sa do čiernej a o dva dni budete chcieť žiariť v červenej. To isté platí aj pri šperkoch. V pondelok iba malé nenápadné náušnice a piatok veľké, výrazné a nezabudnuteľné. Ja mám všetky šperky, ktoré som kedy dostala odložené, niektoré už desiatky rokov. Ich čas prišiel alebo ešte len príde. Budem ich mať odložené až do momentu, kým si ich napríklad nebude chcieť prevziať moja Izabelka – z čoho sa budem nesmierne tešiť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Diana Hágerová (@dihager),

Kupuješ si šperky aj sama?

Zriedka si kúpim šperk sama. Ak áno, zväčša to sú náušnice, pretože tie raz za čas rada mením.

Darovala si niekedy niekomu šperk ty?

Ak sa správne trafíte a vyberiete šperk niekomu, kto šperky nosí (lebo sú aj ľudia, ktorí nenosia), myslím že to môže byť neskutočný dar. Taký, ktorý poteší v momente obdarovania, ale pri pohľade naň bude tešiť ešte o roky neskôr. Takže moja odpoveď je: áno, šperky som už darovala.

Dajú sa podľa teba nosiť výraznejšie šperky celoročne alebo sú vhodnejšie skôr na leto, keď nenosíme kabáty a vetrovky?

V tomto prípade je dôležitá príležitosť. Pre mňa nie sú výrazné šperky doplnky na každý deň (do práce), ale samozrejme sú ľudia, ktorým sa to tak páči. Ja som skôr striedmy typ a po výrazných kúskoch siaham, keď idem do divadla, na oslavu či moderovačku. A v tom prípade je mi jedno či je leto alebo zima.

Majú pre teba šperky aj hlbší význam, vnímaš ich symboliku, spomienku alebo je to pre teba iba ozdoba, ktorá ti rozžiari deň?

Aj, aj. Šperky, ktoré si kúpim sama sú pre mňa iba ozdoby. Ale akonáhle som šperk od niekoho dostala, vždy keď si ho nasadím, myslím na daného človeka, situáciu, pocit. Veľmi sa mi páči, ak zostávajú šperky v rodine celé generácie a putujú z matky na dcéru, to už potom nie je šperk, je to rodinné dedičstvo, kúsok histórie.

Pozrite si viac fotiek Dianky a mojich náušníc a náhrdelníka

(zdroj: Instagram D.H.)

Related Posts