Ivana Petrušová: Odjakživa som obdivovala všetko ženské…

Ivana Petrušová: Odjakživa som obdivovala všetko ženské…

Ivana Petrušová – vyštudovala žurnalistiku a momentálne už viac ako desať rokov bloguje pod menom Sweet Lady Lollipop. Jej blog a instagram je plný módnych inšpirácii a najnovších trendov, a preto nie náhodou získala cenu Absolútny víťaz kategórie „MÓDA“ v súťaži Superbloger 2019. 

Ivanka, pamätáš si na úplne prvý šperk, ktorý si dostala od Petra?

Pamätám si to celkom presne. 🙂 Boli to naše prvé Vianoce. Pár týždňov pred Vianocami sme boli na vianočných trhoch vo Viedni a na prechádzku mestom. Keď sme prechádzali okolo butiku Pandora, zapáčil sa mi vo výklade jeden prsteň, a tak sme vbehli dnu – okrem zvedavosti nás tam vlákalo aj teplo, keďže sme už boli poriadne premrznutí a chceli sme sa trošku zohriať. 😀 Pár minútiek sme sa zdržali, ja som vyskúšala prsteň, pozrela, čo majú v ponuke a Peter navrhol, že mi ten prstienok kúpi k Vianociam. Potešila som sa – on mal o starosť menej a ja darček, ktorý sa mi páčil na tisíc percent. 🙂 Nosím ho do dnešného dňa a stále patrí k mojim najobľúbenejším.

Ako si šperky vnímala v minulosti, keď si bola malé dievčatko? Obzerala si si poklady, ktoré mala tvoja mamina?

Odjakživa som obdivovala všetko ženské – rúže, podpätky, šperky, šaty. Ako malá som stále chcela nosiť “klopkačky”, mala som dokonca také detské hračkárske umelohmotné šľapky na podpätku. V tejto sade boli aj princeznovské šaty a k tomu detská bižu – náhrdelníky, prstienok a náušničky. Pamätám si aj na náhrdelníky z cukríkov – keď som bola dieťa, veľmi to fičalo! A vždy mi bolo ľúto ich zjesť. 😀 Mamine som zvykla asistovať, keď si šperky organizovala do krabičiek – to ma vždy veľmi bavilo!

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Ivanka Petrušová (@sweetladylollipop),

Čo nosíš najčastejšie – prstene, náušnice alebo náramky?

Najčastejšie nosím kombináciu prstienky a náušnice. Plus, k tomu ešte aj hodinky. Bez tých si už snáď ani neviem predstaviť deň! Toto trio je pre mňa každodenné #musthave.

Vyberáš si šperky podľa aktuálnej módy, alebo skôr pocitovo podľa toho, čo sa ti páči?

Vždy podľa toho, čo sa mi páči a akú mám náladu. Tá pomerne dosť ovplyvňuje, či siahnem po perlách, ružovom zlate alebo nejakej dizajnovej vecičke – napr. po tanečniciach! 🙂

Skúšala si si niekedy nejaké šperky aj sama vyrobiť?

Áno, raz. Tuším, že to boli náušnice. Ale už to opakovať nebudem. Dopadlo to veľmi úsmevne – asi ako 75% mojich DIY projektov. 😀 Radšej to nechám na profesionálov.

Ako vnímaš akékoľvek šperky na mužoch?

Obrúčka a hodinky sú niečo, čo sa mi veľmi páči! Pri všetkom ostatnom som v rozpakoch, no je pravda, že ma to vždy vyvedie z rovnováhy len na malú chvíľku, potom si to už nevšímam. Aj tu u mňa platí: nech si každý nosí, čo chce. Ak sa v nejakom šperku páni cítia pohodlne, tie moje chvíľkové rozpaky sú v tom prípade úplne bezpredmetné. 🙂

Inšpirovala si sa niekedy pri výbere šperku nejakou inou ženou?

Inšpirovala. A nie raz! 🙂

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Ivanka Petrušová (@sweetladylollipop),

Ak ide o náušnice, považuješ sa skôr za “straku” alebo máš radšej minimalizmus, a tak máš doma iba pár kúskov?

Odjakživa som bola straka, no posledný rok na seba badám zmenu. Začínam kombinovať jednoduchšie šperky, respektíve ak mám niečo výrazné, nechávam to vyniknúť. Predtým som nemala problém navrstviť viacero výrazných šperkov a držať sa hesla “viac je viac”. Dnes je to skôr “one man show”.

Aký šperk si dostala ako posledný?

Krásne Tanculienky od najšikovnejšej šperkárky! <3

Darovala si už niekedy šperk niekomu ty?

Áno. 🙂 Pravidelne niečo vyberiem mamine. Má v obľube strácať náušnice, ktoré jej darujem, takže jej musím ten počet vždy opätovne dorovnať. 😀 Ale vždy to robím rada. Najhoršia je však vždy dilema, čo jej vybrať! Väčšinou sa mi toho totiž páči pomerne veľa a keďže jej všetko pristane, o to náročnejšie to býva. 🙂

Pozrite si viac fotiek Ivanky a mojich náušníc v galérii.

(zdroj: Instagram I.P.)

Related Posts